Masážní salón ~ Věra Cápková

~ Hlavní strana | Certifikáty | Naše prostředí | Ceník služeb | Kde nás najdete ~

... Ájurvéda


Co je ájurvéda ?

AJURVÉDA -  (AJUR - život, VEDA - znalost) je jedna z nejstarších nauk o citlivé rovnováze mezi přírodou a naším tělem jako jeho nedílnou součástí. Stejně jako klasická čínská, tibetská, thajská s sibiřská medicína či cesta Zenu, je i Ajurvéda komplexní celek vědních oborů zahrnující přírodní léčitelství, jógu, masáže a meditace, pomáhajících čistit a šetrně ošetřovat tělo i duši.

Špatné stravovací návyky, nedostatek odpočinku, kvalitního spánku a zdravého pohybu často způsobují menší či větší újmy na tom nejcennějším daru od Matky Přírody, lidskému tělu. Ajurvédská masáž je jednou z technik, které nám pomáhají napravovat důsledky tohoto degenerativního životního stylu a stále rozšířenějších "civilizačních" neduhů. Pomáhá regenerovat náš organismus a dodává tělu novou energii potřebnou k obnově našich fyzických i duševních zdrojů. Masáž je nezbytná pro každého z nás, a to jak pro člověka, tak i pro všechny ostatní žijící tvory. Jednou z velkých zvláštností přírody je to, že i tráva, rostliny a stromy jsou masírovány pokaždé když skrze ně vane vánek. Ať už vědomě či ne, všichni masáž provozujeme (škrábání na hlavě, mnutí poraněného místa, …).

Masáž pomáhá masírovanému k udržení lepšího zdraví a pohody, dlouhého života tedy celkově vůbec. Pomáhá léčit či alespoň zmírnit negativní důsledky nejrůznějších potíží od nespavosti přes poruchy trávení, svalovou disbalanci po částečné ochrnutí. Pravidelná masáž posiluje svaly, zlepšuje kvalitu kůže, podporuje imunitní systém a dodává našemu tělu sílu a životní vitalitu. Stimulací oběhového systému pomáhá tělu správně vyživovat tkáně a zbavovat se nežádoucích látek. Stejně tak jako rekreační sporty, jóga, saunování, bylinné a alternativní způsoby léčby a základy duševní hygieny i masáže jsou součástí zdravého životního stylu, který je základem věčného mládí.


BENEFITY AJURVÉDSKÉ MASÁŽE

- celkově sklidňuje a zajišťuje normální funkci pulsu a nervové soustavy
- zvyšuje cirkulaci krve a lymfatického systému
- posiluje plíce, vnitřnosti a zlepšuje funkci orgánů
- zlepšuje kvalitu pokožky
- napomáhá regulaci střev
- napomáhá urychlovat spalování tukových zásob
- léčí paralýzu a obrnu
- posiluje svaly a krevní oběh
- zmírňuje přilnavost alhezi
- redukuje otoky a tuhnutí tkáně
- usnadňuje zpracování - přizpůsobení nutričních hodnot z potravy


Poradna ájurvédské medicíny používá tyto léčebné techniky:

1. Zjištění příčiny nemoci pulsovou diagnostikou.
2. Zjištění stavu organismu: jednotlivých orgánů a funkcí vyhodnocením aktivity uzlových bodů - marem.
3. Návod na vyléčení s rychlým účinkem. Podle akutních nebo chronických potíží s účinkem již od několika minut. Nelekejte se rychlého návratu zdraví.
4. Vliv časových cyklů na funkci člověka. Využití období - denní doby, ročního období a ájurvédských technik.
5. Inteligenční vlastnosti léčivých přípravků. Konkrétní doporučení vhodných léčivých přípravků s vynikajícími účinky.
6. Výživa podle Vaší individuální přirozenosti (konstituce) - doporučení vhodných a nevhodných potravin na míru.
7. Masáž vitálních (reflexních) bodů i celého těla.
8. Očistné a omlazovací techniky. Praktické provedení a naučení pro osobní potřebu doma.

Tak jako různá auta jezdí na různá paliva (benzín, naftu, plyn, el. pohon, líh), i lidé potřebují pro zdravý život různé palivo - potraviny.

Víte, jaké je pro vás nejvhodnější palivo - potraviny a které vám škodí ? Ne všechno, co se považuje za zdravé, je právě pro vás zdravé.

 

Ájurvéda vám zjistí, co je pro vás (na míru) zdravé a co škodí.


Potřebujete-li zlepšit své zdraví, štěstí nebo linii zavolejte mi: 608 214 157

... a nebo také pohled z trochu jiného úhlu

Ájurvéda je léčebný systém a nauka o životě (ájus = život), přesněji nauka o dlouhém, zdravém a šťastném životě. Pro zjištění stavu organismu a pro doporučení ke zdraví nebo k vyléčení využívá poznatků o řídící inteligenci - o regulátorech neboli ovladačích - které má každý člověk uvnitř. Tyto regulátory fungují podobně jako televizní signál.

Signál z televizního studia obsahuje tři barvy, modrou, červenou a zelenou, ze kterých je na televizní obrazovce vytvořen obraz obsahující jakoukoliv barvu. I takovou, která v původním televizním signálu není. Vytvořením ze třech základních barev v určitém poměru vznikne obraz jakékoliv barvy a jakéhokoliv tvaru.

I člověk má tři řídící signály, které tvoří jeho organismus. Jenom se navzájem lišíme vzájemným poměrem a velikostí signálů. Proto i když máme všichni játra, žaludek nebo mozek, každému tyto orgány pracují jinak. A proto potřebují pro svůj provoz i různé palivo. Tím palivem je zejména výživa a také jiné podmínky, jako například teplo nebo zima, vlhko nebo sucho, aktivita nebo klid atd.

Na obrázku vlevo vidíte regulátory - ovladače zdraví - paní Věry P. Její regulátory jí dávají její charakteristické vlastnosti tělesné i duševní. Dávají jí její výjimečné vlastnosti a také mají své osobité požadavky, zejména na výživu. Pokud jim paní Věra vyhoví, je zdravá. Pokud jim nevyhoví, může být nemocná.

Každý pozná, že se lišíme od sebe vzhledem, barvou hlasu, rychlostí mluvy a jinými reakcemi. Lišíme se i potřebou rozdílné výživy. Pokud dodáme tělu tu správnou (na míru) výživu, pak jsme zdraví. Pokud sobě dodáváme výživu, která je vhodná pro někoho jiného, jsme oslabeni nebo nemocni.

Na dalším obrázku vidíte regulátory - ovladače zdraví - paní Blaženy J. Tato paní má jiný poměr a jinou velikost regulátorů, než paní Věra. Proto má i jiné tělesné a duševní vlastnosti. Paní Věra je štíhlá a plachá a paní Blažena je energická atletka. Paní Blažena potřebuje pro svůj zdravý a šťastný život jiné podmínky a výživu, protože její regulátory mají jiné požadavky.

Signály řídící inteligence vysílá řídící centrum, to je mysl, do celého těla, ke všem buňkám všech tkání. Tyto signály mají pulsovou podobu, rozvádí je srdce na svém pulsu, podobně jako rádiová vlna nese zvukový signál, a proto se dají měřit pomocí pulsové diagnostiky. A taky pomocí ájurvédských technik se dá porušená rovnováha těchto signálů narovnat do původní, zdravé, podoby. Protože se jedná o centrální, řídící signály, je možné jejich narovnáním zvládnout i velmi obtížné nemoci.

Podobně jako každá stavba nebo konstrukce zařízení odpovídá projektu nebo konstrukčnímu výkresu, i regulátory mají charakter projektu. Jaký je projekt, takový je objekt. Jaké máte regulátory, takový jste. Regulátory ve správném poměru a velikosti znamenají dokonalé zdraví.