Masážní salón ~ Věra Cápková

~ Hlavní strana | Certifikáty | Naše prostředí | Ceník služeb | Kde nás najdete ~

... Lymfatická masáž


Manuální lymfodrenáž - lymfatická masáž

Význam lymfomasáže ( lymfodrenáže): lymfomasáž ( lymfodrenáž ) aktivuje průchod lymfy a uvolňuje lymfatické cévy. Ty tvoří významnou součást imunitního systém. Odpovídají za sběr a odplavování odpadních toxických látek z tělesných tkání. Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin. Obsahují vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, baktérie, látky, vzniklé jako odpad metabolických procesů.

V lidském těle se nacházejí 4 hlavní lymfatická centra, kterými jsou podpažní a tříselné uzliny. Síť lymfatických cév začíná drobnými vlásečnicemi na periferních částech těla, postupně se rozšiřuje a přechází k uzlinám. Lymfatický systém je povrchní a hluboký. Zhruba 80% cév a uzlin končetin je v kůži a podkoží. Bohatá lymfatická síť pokrývá trávicí trakt. Lymfatické cévy ústí do žilního systému.

Tok lymfy v mízních cévách a uzlinách je jednosměrný. Na rozdíl od krevního oběhu není stimulován srdcem. Průchodu lymfy je dosahováno stahy mízovodů, tlakem svalstva a podkožního vaziva při pohybu. Nedostatek pohybu, jednostranná zátěž, ochablost svalů a podkožních tkání jsou nejčastější příčinou nedostatečného odvádění lymfy a hromadění škodlivých látek - toxinů - ve tkáních a kloubech. Častými projevy jsou pocity únavy, těžké nohy, otoky, celulitida, oslabení imunitního systému. Právě tyto příznaky odstraňuje lymfodrenáž.

Nadměrné zatížení lymfatického systému toxiny, stresem, příp. poškození lymfatických cév úrazem, operací, infekcí apod., se projevuje únavou, sníženou schopností organismu čelit zátěži, infekčním chorobám a jiným nemocem, otékáním nohou, především v oblasti kotníků, otoky v oblasti břišní nebo v obličeji, lymfedémy, zduřením uzlin, celkovým oslabením imunitního systému i psychickým podrážděním.

Manuální i mechanická lymfatická drenáž ( lymfatická masáž ), lymfodrenáž využívá anatomických a fyziologických poznatků o průběhu cév, umístění uzlin, spojkách a rychlosti nasávání tekutin lymfatickou cévou, stimuluje činnost mízovodů, obnovuje průchodnost lymfy v kritických místech, zrychluje odvádění škodlivin z organizmu.

- je vhodná jako preventivní ošetření u osob vystavených dlouhému stání, u zaměstnanců v obchodě, v dopravě apod., pomáhá rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu.
Užívá se pro zlepšení stavu pokožky zejména dekoltu a obličeje, k prevenci vrásek, jako účinný prostředek při boji s cellulitidou (pomerančová kůže).


Terapeutické užití např.:
- otékání kotníků po nadměrné zátěži dolních končetin
- otoky v břiše, často přisuzované otylosti
- otoky očních víček, mízních uzlin
- dechové potíže bez zřejmé vnější příčiny
- sklon k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému
- migrény, bolesti hlavy a jejich prevence
- bolesti páteře, svalů
- otoky obličeje
- celulitida
- akné, suchá pleť, rozšířené žilky
- otoky, napětí, křeče končetin
- porucha látkové výměny v kloubech - artróza, dna
- bolesti těla po sportovních výkonech
- relaxace, regenerace, detoxikace
- křečové žíly, žilní nedostatečnost


Detoxikace organismu obsahuje 10 procedur (2x týdně jedna – pokud mají být maximální výsledky).

Samotný program tedy trvá pět týdnů a jsou tam nádherné výsledky.

Při řešení celulity- (obsahuje masáž bříška,předních nohou, bederní páteře+ hýždí a nohy ze zadu) většinou za hodinu stíhám.